Gyógyvíz Hunyadi János víz 0,7l
Kód: 5997263711222Termék részletes leírása
HUNYADI VÍZ ALKALMAZÁSI TERÜLETEI
A glaubersós gyógyvizekre jellemző a hashajtó és az enyhe bélhurutokat gyógyító tulajdonság. A gyógyvíz végigöblíti a bélfalat és leoldja a baktériumokat, gyulladásos váladékot, s tovább viszi magával és eltávolítja a széklettel. A bél tisztításának eredményeként csökkennek, megszűnnek a kellemetlen hurutos panaszok, a puffadás és a fájdalmak. Eredményesen alkalmazható erőlködés nélküli székletürítés igénye estén, amely igen fontos agyi érbetegség, agyvérzés utáni állapotok, aranyérbetegség, érelmeszesedés, sérv esetén.
A gyógyvíz hatásos kiegészítője egyes epehólyag-betegségek kezelésének és használata csökkenti az epekőképződés kockázatát is. A glaubersós és a keserűsós gyógyvíz hatására az epehólyag összehúzódik és fokozódik az epe folyadék áramlása a bélbe. A glaubersós gyógyvíz huzamos alkalmazása rendszeres epehólyag-kiürítő és epeelválasztást fokozó hatású, ennek eredményeként csökken az epehólyagban az epekőképződés és a gyulladás kialakulásának veszélye.
A gyógyvíz étkezések után fogyasztva gátolja a zsírok és fehérjék felszívódását ezért fogyókúra kiegészítőként, vagy elhízás ellen is alkalmazható.
HUNYADI VÍZ ADAGOLÁSA
- Egyszeri, gyors hashajtáshoz 2 dl gyógyvíz éhgyomorra történő elfogyasztására van szükség.
- Amennyiben a gyógyvizet töményen fogyasztjuk, a hatás csak 12-24 óra múlva jelentkezik, ha éhyomorra fele-fele arányban vízzel hígítva, langyosan fogyasztjuk, a hatás már 1-2 órán belül bekövetkezik.
- Bélhurut kezelésére éhgyomorra étkezés előtt fél-egy órával ajánlott fogyasztani.
- Epehólyag-működési zavarok, máj- és és cukorbetegség esetén naponta több részletben elosztva 2-3 dl fogyasztása ajánlott.
- Fogyókúra esetén, elhízás ellen napi 3X1 dl-nyi fogyasztása javasolt a főétkezések után.
Nem használható: Heveny gyomor- és bélhurut, savhiány, gyomor- és bélfekély, szívgyengeség, valamint hasmenés, hányás és más módon bekövetkezett jelentős folyadékvesztés esetén.
HUNYADI VÍZ TÖRTÉNETI ÁTTEKINTÉSE
A hashajtó gyógyvizek közül legrégebbi és legismertebb a Hunyadi János gyógyvíz, amely a XI. ker-ben, a Sas-hegy, a Sasadi-dűlő D-i völgyületében, a Kőérberki-, Dobogói- és az Őrmezei-dombok között, az Örsöd és Őrmező nevű lapályon 1862-ben kútásás során vált ismertté. Ivóvíz helyett a telek tulajdonosa keserűvizet talált kútjában. Saxlehner András posztókereskedő vizsgálatokat végeztetett, s felismerve a víz értékes ásványi tulajdonságait, megvásárolta a területet. Kiépítette a területet és Hunyadi János néven forgalomba hozta a keserűvizet. A keserűvíz gyógytényezője a nátrium- és magnéziumszulfát. A gyógyvizet olyan tekintélyek vegyelemezték, mint Liebig, Bunsen, Fresenius, Ludwig …stb.
A Hunyadi János keserűvizet először belföldön, ill. a Monarchiában került forgalomba, majd 1869-től külföldre is szállították. Pár év alatt öt világrészen lett keresett árucikk. Az első tíz év alatt kétmillió palack került forgalomba, majd 1913-ban az előállított 15 millió palack víz nagy részét már exportálták. 1888-ban Saxlehner András iparvasutat építtetett, telephelyét a budapesti kelenföldi pályaudvarral összekötve. A szállítás ettől kezdve vasúton történt minden irányba. A két világháború között csökkent a keserűvíz forgalma. Napjainkban azonban újra fellendülőben van a gyógyvíz fogyasztása.
Legyen az első, aki véleményt ír ehhez a tételhez!
Csak regisztrált felhasználók tehetnek közzé bejegyzést. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon.